Skip to main content
SiWE projekty Globema

XXI Konferencja „Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’22” już za nami. To największe wydarzenie poświęcone w całości rozwiązaniom IT w energetyce było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń wśród praktyków branży. Przedstawiciele Globemy zaprezentowali postępy 3 projektów badawczo-rozwojowych, w których zastosowanie znalazło AI/ML. Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania wydarzenia.

GlobIQ – prezentacja projektu

Podczas 2. dnia konferencji (26.10.2022) w sesji poświęconej rozwiązaniom IT dla energetyki Krzysztof Kołodziejczyk oraz Tomasz Gulczyński z Globemy zaprezentowali rozwiązanie GlobIQ podczas wystąpienia „Poprawa jakości i sprawności procesów akwizycji danych dzięki narzędziom AI/ML”.

System wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do pozyskiwania, przetwarzania i aktualizacji danych, między innymi o sieci elektroenergetycznej. Jest zwieńczeniem prac prowadzonych w ramach jednego z projektów badawczo-rozwojowych Globemy.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją z prelekcji:

Dowiedz się więcej o naszym rozwiązaniu GlobIQ dla firm telekomunikacyjnych i sieciowych:

GlobIQ - cyfryzacja danych o majątku sieciowym

Projekty realizowane w partnerstwie z PGE i Energą

W części poświęconej aktualnym wdrożeniom w energetyce, podczas sesji I Tomasz Gulczyński z Globemy wraz z Markiem Makowskim z PGE Dystrybucja przedstawili zgromadzonej publiczności realizowany wspólnie projekt „Inteligentny układ rekonfiguracji sieci nN wraz z systemem wsparcia służb monterskich” .

Podczas sesji V Krzysztof Kołodziejczyk z Globemy wraz ze Sławomirem Noske z firmy ENERGA-OPERATOR wygłosili prelekcję „Wdrożenie systemu SORAL – przejście na Condition-Based Maintenance w obszarze sieci kablowych SN w ENERGA-OPERATOR S.A.”.

Przedstawili w niej postępy wspólnie prowadzonego projektu badawczo-rozwojowego, którego efektem jest SORAL system do oceny stanu technicznego i ryzyka awarii linii kablowych średniego napięcia. Prezentacja dostępna jest na stronie konferencji:

Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat projektu SORAL, zajrzyj tutaj:

Poznaj SORAL - System Oceny Ryzyka Awarii Linii kablowych

O konferencji SiWE

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2002 roku. W ciągu 20 lat stała się największym i najważniejszym spotkaniem branży energetycznej w obszarze informatyki.

W tym roku wydarzenie zgromadziło ponad 500 uczestników z ponad 130 firm i instytucji. W sumie wygłoszono 38 referatów w 6 sesjach, z czego 15 dotyczyło rozwiązań IT dla energetyki. Podobna liczba wystąpień była poświęcona aktualnym wdrożeniom w energetyce.

Konferencja była doskonałą okazją do spotkań i wymiany wiedzy i doświadczeń na temat polskiego rynku energetycznego oraz zapoznania się z nowinkami technologicznymi przeznaczonymi dla tego sektora.

Więcej informacji na temat ostatniej konferencji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konferencji SIwE, która odbędzie się w dniach 21 – 23.11.2023 w Wiśle.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań dla energetyki lub projektów B+R, napisz do nas.