DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023 | Warszawa | Centrum Golden Floor
Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się jako pierwszy o kolejnym organizowanym wydarzeniu!
Dziękujemy Wam za udział w naszym wydarzeniu! Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło Wam dużej dawki wiedzy z zakresu przetwarzania, cyfryzacji i wizualizacji danych i jak najwięcej pozytywnych wrażeń 🙂
Spotkanie odbyło się 14 czerwca w Centrum Konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Eurocentrum w Warszawie. Podczas wydarzenia omówiliśmy wyzwania i możliwości związane z danymi. Zaprezentowaliśmy rozwiązania, które ułatwiają pracę z dużą ilością danych. Była to świetna okazja do pogłębienia wiedzy o danych i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.
Mieliśmy przyjemność wystąpić razem z prelegentami z firm: Stoen Operator, Nexera, a także z Zarządem Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.
Spotkanie zgromadziło prawie 100 osób z firm i instytucji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, Enea Ciepło, PGE Dystrybucja, UPC Polska (ob. Play), Port Gdańsk SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna.
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć
Prezentacje
Podczas wydarzenia porozmawialiśmy m.in. o wykorzystaniu technologii AI/ML, platform integracyjnych i autorskich systemów GIS w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych.
- Jak w kilka minut pozyskać szczegółowe informacje z papierowych dokumentów. Stoen Operator – Case Study na umowach obligacyjnych i aktach notarialnych oraz dokumentacja techniczna z inwestycji źródłem dla AI do budowy bazy danych dla GIS.
Prelegenci – Anna Miłek, Krzysztof Matyjek, Karol Kuzimiński (Stoen Operator), Piotr Eljaszak (Globema) - Zastąp papierowe archiwa wygodną i prostą w obsłudze geoprzestrzenną bazą dokumentów. Wykorzystaj siłę AI/ML.
Prelegent – Piotr Eljaszak (Globema) - Czy zbieranie danych w terenie musi być takie męczące? Platforma do budowania inteligentnych aplikacji mobilnych wraz z przykładami.
Prelegent – Dariusz Laskowski (Globema) - Dane dostępne dla wszystkich. Wykorzystanie platform integracyjnych do tworzenia i rozwoju miejskich Systemów Informacji Przestrzennej na przykładzie Poznania.
Prelegenci – Michał Michałowski, Marcin Lis (Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ) - Dane kompletne i aktualne. Wykorzystanie platform integracyjnych do pozyskiwania informacji oraz łączenia i aktualizacji baz danych dotyczących nieruchomości w Cenatorium.
Prelegent – Mateusz Pyra (Globema) - Dane dostępne wtedy, gdy są potrzebne. Automatyzacja aktualizacji informacji o dostarczanych usługach internetowych w firmie Nexera pod kątem raportu do SIDUSIS.
Prelegenci – Dorota Koremba (Nexera) i Paweł Wróblewski (Globema) - Panel dyskusyjny: „Sztuczna inteligencja: między nadzieją i zachwytem, a obawami i wyzwaniami”
Uczestnicy panelu – Anna Miłek (Stoen Operator), Tomasz Cieśliński (Debster.AI / mKomornik), Dariusz Baczyński (Politechnika Warszawska), Krzysztof Kołodziejczyk (Globema), Tomasz Stradomski – moderator (Globema) - Czy można stworzyć użyteczną i czytelną mapę całkowicie automatycznie? Generalizacja danych wektorowych i tworzenie map topograficznych przy użyciu FME w GUGIK.
Prelegent – Mateusz Pyra (Globema) - Czy dostęp do danych geoprzestrzennych musi być trudny, a specjalistyczne aplikacje mapowe drogie i niewygodne w użyciu? Demokratyzacja dostępu do danych na przykładzie przedsiębiorstwa ciepłowniczego.
Prelegent – Tomasz Gulczyński (Globema) - Efektywne wykorzystanie danych geoprzestrzennych – zastosowanie analityki lokalizacji na przykładzie branży ubezpieczeniowej.
Prelegent – Patrycja Krzemińska, (Globema)
Poznaj naszych prelegentów
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i utrzymania systemów informacji geograficznej oraz pozyskiwania i przetwarzania danych geoprzestrzennych.
Obecnie kieruje zespołem opracowującym inteligentne rozwiązania mobilne.
Jej pasją jest tworzenie aplikacji mobilnych i webowych, poprzez przekuwanie pomysłów w światowej klasy produkty. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu procesem powstawania zróżnicowanych systemów.
Od 4 lat pełni funkcję Product Ownera platformy do tworzenia aplikacji mapowych – GeoPlatform i opartej o nią aplikacji typu light GIS / Location Intelligence – GeoGrid.
Kartograf i geodeta. Z branżą IT związany od kilkunastu lat. Prywatnie ojciec i mąż. Po godzinach gra na djembe, żegluje, a jako Tata z Lasu organizuje wyprawy ojców z dziećmi.
Kim jesteśmy i dlaczego warto zaufać naszemu doświadczeniu?
O mapach i sieciach wiemy wszystko! Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Tworzymy i rozwijamy aplikacje do zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie, oferujemy także usługi mapowe i lokalizacyjne, integracje pomiędzy systemami, analizy metodami AI/ML, digitalizację.