W dniach 22-23 lutego w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbył się Geospatial Hackathon 2019, organizowany pod okiem profesora Roberta Olszewskiego, kierownika Zakładu Kartografii PW. Globema, jako Google Premier Partner, była współorganizatorem tego wydarzenia.
Przez 24 godziny 10 zespołów próbowało znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak przy pomocy gry efektywnie i efektownie zarazem przekazać mieszkańcom informacje o planowanych kierunkach rozwoju miasta?” i stworzyć aplikację użyteczną dla miejskiej społeczności.
Hackathon rozpoczął się warsztatami – jeden z nich dotyczył FME Server. Poprowadził go Arkadiusz Pierchała – certyfikowany trener FME z Globemy. Oprócz tego, nasz zespół był odpowiedzialny za przygotowanie danych udostępnionych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Dzięki FME, które znowu udowodniło siłę swoich możliwości, byliśmy w stanie w ekspresowym tempie przekonwertować dane na 12 różnych formatów, zgodnie z potrzebami zawodników.
Podczas Hackathonu swój kunszt informatyczny i geodezyjny zaprezentowali m.in. studenci geoinformatyki na Politechnice Warszawskiej, na których mamy przyjemność prowadzić zajęcia. Tego typu wydarzenia pokazują, jak przyszłościowy i potrzebny jest to kierunek. Obserwując studentów podczas zajęć i konkursów widzimy, że świetnie poradzą sobie na rynku pracy i będą przygotowani na przyszłe wyzwania.
Rywalizację ukończyło 5 drużyn, a ostatecznie zwyciężyła drużyna złożona z członków Koła Naukowego Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Dla każdego z nich ufundowaliśmy nagrody Google Home, a dla drużyn, które zajęły 2 i 3 miejsca – Google Home Mini. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego podsumowania hakacthonu: