Z przyjemnością informujemy, że ukazała się najnowsza wersja naszej platformy GIS GeoGrid. W wersji 1.6 dużo uwagi poświęciliśmy wygodzie i sprawności pracy dzięki integracji z zewnętrznymi rozwiązaniami – Mapami Google oraz Platformą FME. Dodaliśmy też nowe możliwości w zakresie prezentowania oraz udostępniania danych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!
Wykorzystanie Map i Usług Google
W najnowszej wersji GeoGrida dodaliśmy możliwość wykorzystania jednego z najpopularniejszych rozwiązań mapowych – Google Maps Platform – obejmującego mapy oraz towarzyszące im usługi od Google.
Mapy Google – Dodaliśmy możliwość wykorzystania Map Google jako podstawowej mapy podkładowej systemu. Teraz masz do wyboru trzy sposoby prezentacji mapy: styl domyślny, teren oraz mapę satelitarną. Począwszy od tej wersji, Mapy Google są rekomendowaną mapą podkładową dla GeoGrida.
Usługi Google – Od teraz GeoGrid może korzystać również z interfejsów i usług Google towarzyszących mapom: Places (wyszukiwanie miejsc i adresów), Geocoding (zamiana adresów na współrzędne), Maps Elevation (dane o wysokości terenu) oraz Directions (wyznaczanie trasy).
Widok ulicy (Google Street View) – Możesz zobaczyć lokalizację wybranego przez siebie obiektu w widoku ulicy bezpośrednio w oknie GeoGrida. Dzięki temu łatwiej zlokalizujesz obiekt w terenie.
Obiekt w GeoGridzie widziany w Google Street View
Dalsza Integracja z Platformą FME
Od teraz skrypty FME, wykorzystywane do przetwarzania i aktualizacji danych o obiektach, mogą być uruchamiane bezpośrednio z panelu właściwości wybranego obiektu. Dzięki temu masz łatwy dostęp do skryptów i raportów przeznaczonych dla obiektu, co oszczędza czas i przyspiesza pracę.
Nowe możliwości ilustracji zjawisk na mapach tematycznych i wykresach
Mapy tematyczne – Teraz możesz przygotować w GeoGridzie mapę tematyczną, eksponującą graficznie wybrany atrybut, np. zużycie energii w budynku. Masz możliwość wyboru warstwy i atrybutu, palety barw oraz liczby przedziałów, co przekłada się na odpowiednią prezentację danych.
Wykresy – Dodaliśmy moduł wykresów, mogących ilustrować dwa rodzaje zjawisk: zmienność wybranego atrybutu w czasie (wykres czasowy), na przykład wykres pomiarów temperatury “powrotu” w węźle cieplnym, oraz zmienność wybranego atrybutu w przestrzeni (wykres trasowy), na przykład wykres wysokości punktów charakterystycznych wybranego odcinka przewodu.
Wykres czasowy. Przedstawia wyniki pomiarów w węźle: przepływ i temperatura powrotu.
Wykres trasowy. Przedstawia ciśnienie względne zasilania, powrotu oraz wysokość charakterystycznych punktów wybranego odcinka przewodu.
Automatyczna aktualizacja informacji
Teraz GeoGrid automatycznie zaktualizuje dane obiektu, gdy zależą one od danych innych obiektów, np.: status projektu rozbudowy sieci telekomunikacyjnej zmieni się automatycznie na „gotowy”, gdy sieć będzie gotowa do użycia we wszystkich budynkach wchodzących w skład projektu. Dzięki temu unikniesz wykonywania czynności, które mogą zostać zautomatyzowane, a Twoje dane będą zawsze aktualne.
Bądź na bieżąco z postępami prac budowlanych w wielu lokalizacjach!
Monitoruj stan realizacji swoich inwestycji telekomunikacyjnych z poziomu mapy. Poznaj rozwiązanie FTTH Investment Tracker.
Większe możliwości w zarządzaniu dostępem do danych
GeoGrid daje możliwość współpracy wielu osobom o różnych rolach w organizacji. Każda z nich musi mieć dostęp do danych przechowywanych w systemie, ale nie zawsze ten dostęp musi być tak samo szeroki. Teraz w GeoGridzie łatwo stworzysz reguły pilnujące dostępu do danych. Przykładowo, jedna grupa użytkowników może przeglądać i modyfikować wszystkie budynki, podczas gdy inna grupa tylko budynki mieszkalne. Dzięki temu dane Twojej organizacji są bezpieczniejsze.
Porozmawiajmy o wyzwaniach Twojego biznesu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowego GeoGrida? Zastanawiasz się, czy sprawdzi się w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.