Skip to main content

Z naszych dwóch poprzednich e-booków można się dowiedzieć, jak ważna jest cyfryzacja prac na sieciach ciepłowniczych oraz jak najskuteczniej wdrożyć system Field Service Management (FSM). Wspominaliśmy również o znaczeniu systemów inwentaryzacji sieci bazujących na technologii GIS. W kolejnej części skupiamy się na głównych korzyściach, które możesz osiągnąć przez integrację narzędzi FSM oraz GIS. Wyjaśnimy też, dlaczego powinny one ze sobą ściśle współdziałać.

Systemy inwentaryzacji zapewniają pełną kontrolę nad posiadanym majątkiem sieciowym, (takie jak np. EC.GIS dla sieci ciepłowniczych). Dzięki nim wiemy, jak przebiega sieć i oraz mamy wiedzę na temat:
  • Parametrów przesyłowych w oparciu o obliczenia termodynamiczne / hydrauliczne.
  • Materiałów wykorzystanych do budowy, dzięki predefiniowanym katalogom.
  • Istniejących i możliwych do podłączenia obszarów zasilania.
  • Alternatywnych połączeń w przypadku awarii.
  • Terminów dokonanych / planowanych przeglądów.
  • Statusu przyłączeń sezonowych.

Dzięki integracji systemów GIS z narzędziami klasy Field Service Management, poszczególne moduły systemów inwentaryzacji mogą posłużyć do zlecania prac technicznych na sieci. Dwukierunkowy przepływ informacji gwarantuje, że wszelkie zmiany dokonane przez brygady terenowe zostaną odnotowane w systemie paszportyzacji.

Wszystkie informacje o integracji w jednym miejscu

Przekonaj się, w jak możesz usprawnić najczęściej wykonywane operacje na Twojej sieci. Zajrzyj na stronę GeoTaska i pobierz naszego e-booka o integracjach pomiędzy systemami FSM i GIS!