Mapy, innowacje i digitalizacja danych – 25 lat doświadczenia
Dziękujemy za 25 wspólnie spędzonych lat, w których tak wiele się zmieniło. Dziękujemy za to, że byliście częścią tej zmiany.
Od 25 lat dostarczamy Wam specjalizowane rozwiązania geoprzestrzenne i szeroką gamę produktów i usług IT.
Wspieramy Was w zarządzaniu majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie. Pomagamy wykorzystać potencjał kryjący się w mapach. Wspieramy w integracji systemów i przedsiębiorstw. Towarzyszymy na każdym kroku procesu digitalizacji i transformacji cyfrowej.
Cały czas się rozwijamy i stawiamy sobie kolejne, ambitne cele. Tworzymy nowe produkty, także te oparte o AI/ML (znasz już nasz iDoc? ?), wchodzimy na nowe rynki (np. ubezpieczeniowy), ale także do nowych krajów (Czy wiesz, że mamy klientów na Malcie?). Opracowujemy innowacyjne rozwiązania w ramach projektów badawczo-rozwojowych (między innymi dla branży energetycznej i OZE).
Wszystko po to, aby dalej móc jak najlepiej wspierać firmy i organizacje w mierzeniu się z wyzwaniami, jakie stawia ciągle zmieniająca się rzeczywistość – niezależnie od tego, czy jesteś dużym operatorem telekomunikacyjnym z USA, czy polską firmą transportującą i montującą meble w Europie Zachodniej.
25 lat Globemy na rynku to:
Globema kiedyś…
Początki naszej firmy to burzliwe lata 90. I kilka odważnych osób z głowami pełnymi pomysłów, które postanowiły wprowadzić nowoczesność na polski rynek – zaczynając od telekomunikacyjnego…
Zobacz, jak zmieniały się nasze logotypy na przestrzeni lat
…i Globema dziś!
Dzisiaj, po 25 latach działalności, możemy poszczycić się współpracą z ponad 800 firmami i instytucjami z różnych branż, z 50 krajów na całym Świecie, partnerstwami z wiodącymi firmami technologicznymi i bogatym portfolio usług i produktów.
Pomimo upływu lat i przemian, jakich doświadczyliśmy jako firma, Globema to cały czas przede wszystkim ludzie, którzy lubią to, co robią, są zaangażowani i tworzą naprawdę zgrany zespół.
Poznaj Globemowiczów po godzinach ?
Jesteśmy specjalistami i specjalistkami w tym, co robimy, ale praca to nie wszystko!
Prywatnie mamy swoje pasje – pieczemy ciasta, uczestniczymy w triathlonach, uczymy się koreańskiego…. Możesz o tym przeczytać na globemowych kanałach social media. Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać krótki wywiad:
25 lat wspólnych sukcesów. Co mówią nasi klienci i partnerzy? ?
Zobacz, jak się rozwijaliśmy!
Przewiń slajdy na osi czasu! ➡
U podstaw działania Globemy zawsze leżała chęć niesienia pozytywnych zmian, dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Mimo upływu lat i wielu przemian, jakie cały czas przechodzi Globema, ta idea pozostaje niezmieniona.
1997
→ Marek Gondzio zakłada Globemę razem z Marią Gondzio.
→ W roku 1998 dołącza do nich Marek Maniecki, a w 2002 Ryszard Rybus – wszyscy są absolwentami Instytutu Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
→ Firma powstaje z myślą o wprowadzeniu na polski rynek systemów GIS opartych na nowoczesnej platformie Smallworld.
1998
→ Nawiązujemy formalne partnerstwo (VAR – Value Added Reseller) z brytyjską firmą Smallworld.
→ Przeprowadzamy pierwsze wdrożenia systemu Smallworld dla Netii i Stoenu.
→ Bierzemy udział w pierwszym projekcie badawczo-rozwojowym dofinansowanym w ramach 4. Programu Badawczego UE, o nazwie INSPIRE.
1999
→ Rozpoczynamy pierwsze wdrożenie w sektorze ciepłowniczym, w firmie ZEC Łódź, która jest obecnie częścią spółki Dalkia Polska.
2000
→ GE Energy przejmuje firmę Smallword i w ten sposób Globema nawiązuje współpracę partnerską z GE Energy.
→ Opracowujemy i wdrażamy autorskie aplikacje na bazie oprogramowania Smallworld GIS, przeznaczone do paszportyzacji sieci w sektorze energetyki i ciepłownictwa – odpowiednio EL.GIS i EC.GIS.
2001-2003
→ W ramach umowy z GE Energy świadczymy usługi wsparcia technicznego dla naszego partnera oraz jego klientów z obszaru EMEA, w zakresie telekomunikacyjnych produktów Smallworld.
2004
→ Otwieramy oddział w Pradze, Czechach – to początek naszej działalności na terenie Czech i Słowacji i pierwszy oddział zagraniczny Globemy.
→ Podpisujemy Master Service Agreement z firmą GE Energy.
2006
→ Marek Gondzio otrzymuje nagrodę Info Star, w kategorii osiągnięcia biznesowe, przyznawaną przez krajowe organizacje informatyczne.
→ Globema zyskuje status autoryzowanego centrum szkoleniowego GE Smallworld.
→ W ramach kontraktu Master Service Agreement firma uczestniczy w rozwoju oprogramowania GE Smallworld Office Suite.
2007
→ Otwieramy kolejny oddział – tym razem w Bukareszcie, Rumunii, który swoim działaniem obejmuje również sąsiednie rynki, m.in. w Bułgarii, Mołdawii i Albanii.
→ Już w ciągu pierwszego roku działalności Globemy RO rozpoczynamy duży projekt wdrożenia systemu paszportyzacji sieci w Telekom Romania.
2008
→ Na zlecenie i dla GE Energy Globema przejmuje rozwój i utrzymanie Logical Network Inventory, jednego z kluczowych komponentów systemu GE Smallworld dla klientów telekomunikacyjnych.
→ Uruchamiamy pierwszy projekt B+R – District Heating Office (DHO), współfinansowany z funduszu PARP w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Jego efektem będą w przyszłości nowe moduły i udoskonalenia w systemie EC.GIS.
2009
→ Startują 2 kolejne projekty B+R współfinansowane z funduszy unijnych: Centrum Rozwoju Oprogramowania oraz EL.Grid.
→ Nawiązujemy partnerstwa typu Value Added Reseller z firmami z Australii, Nowej Zelandii i RPA dotyczącego dystrybucji produktów Globemy.
→ Rozszerzamy portfolio swoich rozwiązań o systemy Field Service Management (FSM)/ Mobile Workforce Management (MWFM).
2010
→ Przeprowadzamy pierwsze wdrożenie GE Smallworld Global Transmission Office w PERN.
→ Otrzymujemy tytuł Silver Partner firmy Safe Software – producenta Platformy Integracji Danych FME.
→ Otwieramy oddział w Stanach Zjednoczonych, Globema US LLC i rozpoczynamy wdrożenia u klientów z sektora telekomunikacji!
2011
→ Podpisujemy porozumienie resellingowe z GE Energy – pierwsze produkty Globemy trafiają do portfolio i na listę cenową rozwiązań GE dla telekomunikacji.
2012
→ Mamy za sobą pierwsze wdrożenie systemu Work Force Management w Emitel.
→ Rozpoczynamy współpracę z Google jako Value Added Reseller w zakresie Google Maps.
→ Otrzymujemy status centrum badawczo-rozwojowego (CBR), nadawanego przez Ministra Gospodarki, i rozpoczynamy kolejne projekty B+R: 4RES oraz MagMaster.
2014
→ Współpraca z Google nabiera rozpędu – otrzymujemy najwyższy status partnerski, Google Premier Partner!
→ Kończymy pracę nad kilkoma projektami B+R z zakresu Smart Grid, powstają produkty: ELGrid i 4RES.
2015 – 2016
→ Opracowujemy i wdrażamy System Wsparcia Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (który rozwijamy i utrzymujemy w kolejnych latach).
→ Wprowadzamy na rynek autorski system Field Service Management Globemy – GeoTask.
→ Otrzymujemy drugi Diament Forbesa.
2017
→ Grono naszych klientów to już ponad 300 firm i instytucji w ponad 30 krajach na całym świecie!.
2020
→ Globema otrzymuje nagrodę w kategorii Innowacje i Rozwój w sektorze ICT podczas 12 konferencji TIME – za opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w oparciu o mapy, dane geoprzestrzenne i sztuczną inteligencję.
→ Zostaje także uhonorowana 3. już Diamentem Forbesa.
→ Do tego otrzymujemy specjalizację Google Location-Based Services.
2020 c.d.
→ Do rodziny telekomunikacyjnych rozwiązań Globemy dla GE Smallworld Physical Network Inventory (PNI), takich jak Optical Network Atlas (ONA) i Physical Route Manager (PRM) dochodzi kolejny moduł – Data Center Manager (DCM).
→ W tym roku otwieramy także kolejny oddział – tym razem w Belgradzie, w Serbii (Globema Adria), dzięki czemu możemy aktywniej wspierać klientów z rejonu Bałkanów i Adriatyku.
2021
→ Liczba naszych klientów rośnie do ponad 700 w ponad 60 krajach.
→ Uruchamiamy nowe produkty tworzone w ramach projektów B+R: GlobIQ, Topologia nN i rozwijamy dalej 4RES – to efekt naszych projektów B+R. Wszystkie rozwiązania wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji, rozszerzamy tym samym działalność z obszaru AI/ML.
→ Firma otrzymuje 4. w historii diament Forbesa.
2022
→ Naszą współpraca z GE Digital w zakresie resellingu GE Smallworld rozszerza się na kolejne rynki: USA, Kanadę i kolejne kraje Europy.
→ W ramach partnerstwa z Google, po raz 2. otrzymujemy Specjalizację Location-Based Services, a po raz 7. tytuł Google Cloud Premier Partner.
2022 c.d.
→ Globema zyskuje nowego udziałowca – jest nim łódzki fundusz private equity Avallon MBO. Fundusz nabywa większościowy pakiet udziałów naszej firmy.
Jak obchodzimy 25-lecie?
Integracja i zabawa
Motywem przewodnim jubileuszowej imprezy były lata 20. oraz Wielki Gatsby. Przebrani Globemowicze wzięli udział w grach oraz tańcach do białego rana.
Na drugi dzień naszego wyjazdu integracyjnego wzięliśmy udział w grach teambuildingowych ?
25 lat w wywiadach
Jakie były początki Globemy? Jak nasze technologie zmieniają świat? Co sprawia, że jesteśmy liderem na rynku? Jakie mamy plany na przyszłość i z czego w naszej 25-letniej historii jesteśmy szczególnie dumni? Tego wszystkiego (i wielu innych ciekawych rzeczy) dowiesz się z wywiadów m.in. z CEO Globemy i innymi osobami każdego dnia czuwającymi nad naszymi rozwiązaniami i projektami. Zapraszamy do obejrzenia – wszystkie filmiki znajdziesz na naszym kanale YouTube.